Wolfsburg bez De Bruyne rozbił Schalke

Fingerhut/Shutterstock
W meczu 3. kolejki Bundesligi VfL Wolsburg wygrał przed własną publicznością z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. W drużynie gospodarzy zabrakło Kevina de Bruyne oraz Ivana Perisicia, którzy łączeni są z opuszczeniem drużyny "Wilków".

Kibice zgromadzeni na Volkswagen Arena nie musieli czekać zbyt długo na bramkę, ponieważ już w 17. minucie wynik otworzył Bas Dost. Holender wykorzystał dokładne dośrodkowanie Christiana Traescha i strzałem z powietrza pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie przewaga "Wilków" wzrosła jeszcze bardziej. Po niespełna godzinie gry prowadzenie zwiększył Ricardo Rodriguez, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Kolasinaca na Luizie Gustavo. Zaledwie 120 sekund później Timm Klose podwyższył po rzucie rożnym na 3:0 i tym samym ustalił rezultat spotkania.

W następnej kolejce podopieczni Dietera Heckinga zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem Bundesligi FC Ingolstadt 04. Natomiast piłkarze "Koenigsblauen" zagrają na własnym stadionie z 1. FSV Mainz.