Wolfsburg lepszy od Eintrachtu

Fingerhut/Shutterstock
Wicemistrz Niemiec VfL Wolfsburg w spotkaniu 1. kolejki Bundesligi wygrał przed własną publicznością z Eintrachtem Frankurt 2:1.

Kibice zgromadzeni na Volkswagen Arena mieli powodu do radości już w 13. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ivan Perisić. Chorwat wykorzystał idealne dośrodkowanie od Maksa Kruse i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Niecałe 180 sekund później drugą bramkę dla "Wilków" strzelił Bas Dost, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki przeciwnika. Po kolejnych dwóch minutach kontaktową bramkę dla Eintrachtu strzelił Stefan Reinartz.

W drugiej połowie tempo spotkania znacznie spadło. Wolfsburg spokojnie rozgrywał piłkę i swojego prowadzenia nie oddał już do końcowego gwizdka sędziego Christiana Dingerta. Najlepsze sytuacje do wyrównania mieli Joel Gerezgiher oraz Luca Waldschmidt.

W następnej kolejce zespół prowadzony przez Dietera Heckinga zmierzy się na wyjeździe z FC Koeln. Natomiast zawodnicy z Frankfurtu zagrają przed własną publicznością z Augsburgiem.