Wolfsburg pokonał Leverkusen i zmniejszył stratę do Bayernu

Fingerhut/Shutterstock
VfL Wolfsburg pokonał na własnym stadionie Bayer Leverkusen 2:1 w ostatnim sobotnim meczu jedenastej kolejki Bundesligi. Dla gospodarzy było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Piłkarze Wolfsburga prowadzili od 34. minuty spotkania. Vieirinha dośrodkował piłę w pole karne, a piłkę do bramki skierował niepilnowany Nicklas Bendtner. Chwilę wcześniej zawodnicy "Aptekarzy" domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia Manuel Graefe podjął inną decyzję.

Sześć minut później było 1:1. Po centrze Christopha Kramera, Javier Hernandez "Chicharito" skierował piłkę do bramki głową. Dla Meksykanina było to trzecie trafienie w lidze w barwach nowego klubu.

Wynik spotkania na 2:1 dla gospodarzy ustalił Julian Draxler w 77. minucie gry. Po strzale Ricardo Rodrigueza, bramkarz gości Bernd Leno odbił piłkę na bok, a tam stał Bas Dost, który wyłożył ją reprezentantowi Niemiec na pustą bramkę. Dla 22-latka, który chwilę wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych, był to pierwszy gol w koszulce "Wilków".

Dzięki wygranej, Wolfsburg awansował na trzecie miejsce w tabeli. Piłkarze Dietera Heckinga mają dziesięć punktów straty do Bayernu Monachium. Bayer Leverkusen zajmuje siódmą pozycję w Bundeslidze.