Wolfsburg rozbił Werder, gol Sobiecha

Mitch Gunn/Shutterstock
Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie piłkarze Wolfsburga, którzy rozbili przed własną publicznością Werder Brema aż 6:0 w meczu 13. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Bramki dla gospodarzy strzelali Vierinha, Guliavogiu, Dost i Kruse, który zaliczył dublet. Wynik otworzyło natomiast samobójcze trafienie Galveza.

W innym spotkaniu Eintracht Frankfurt przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 1:3 (1:2). To trzecie wyjazdowe zwycięstwo Aptekarzy w tym sezonie.

Prowadzenie gościom dał w 23. minucie Hernandez, który wpisał się na listę strzelców też w 39. minucie meczu. W końcówce straty mógł zmniejszyć Aigner, ale po raz drugi zabrakło mu centymetrów.

Borussia M’gladbach wygrała z Hannoverem 2:1, a jedynego gola dla gości wbił Artur Sobiech w 65. minucie. Polak wykorzystał zamieszanie w Polu karnym rywali i z bliska pokonał Sommera.

FC Augsburg pokonał w wyjazdowym spotkaniu aż 4:0 słabo spisujący się w tym sezonie VfB Stuttgart. W pojedynku tym Esswein zaliczył dublet, a trafienia Callsena-Brackera i Koo-Ja-Cheola ustaliły wynik.

Na Rhein-Energie-Stadion gracze FC Koeln zremisowali z Mainz 0:0.