World Grand Prix: Polki pokonały Kanadyjki

Pal2iyawit/Shutterstock
Reprezentantki Polski w siatkówce pokonały Kanadę 3:1 w swoim pierwszym spotkaniu w ramach turnieju World Grand Prix w Zielonej Górze.

Polki zgodnie z oczekiwaniami wygrały z niżej notowanymi rywalkami, choć nie bez kłopotów. W pierwszym secie bardzo długo utrzymywała się zacięta walka na parkiecie o każdy punkt. Dopiero przy stanie po 18 do głosu doszły biało-czerwone, które tę partię zakończył zwycięstwem 25:19.

Druga odsłona była jeszcze trudniejsza dla naszych zawodniczek. To jedyna partia, którą przegrały - 28:30. W dwóch kolejnych setach polskie siatkarki grały już zdecydowanie pewniej i pokonały przeciwniczki z Kanady najpierw 25:15, a potem 25:20, dzięki czemu odniosły zwycięstwo w swoim pierwszym meczu na turnieju World Grand Prix w Zielonej Górze.