Wozniacki za silna dla Linette. Polka odpadła w ćwierćfinale w Tokio

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Magda Linette odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio. Polka przegrała z Caroline Wozniacki 4:6, 3:6.

Mecz zaczął się źle dla Linette. Polka już na początku gry dała się przełamać, przegrywała już 0:3, a po okresie gry gem za gem - 2:5. W końcówce partii nasza zawodniczka nieco poprawiła wynik. Przełamała nawet Dunkę, ale nie potrafiła nawiązać z nią walki o zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugim secie Linette nie wykorzystała kilku szans. Polka dwukrotnie przełamała rywalkę, ale na niewiele się to zdało, bo szybko traciła swoje gemy serwisowe. Szkoda zwłaszcza czwartej odsłony. Linette prowadziła wówczas 2:1 i 30:0. Wozniacki dowiodła jednak wyższych umiejętności i pewnie wygrała całą partię. W półfinale zagra z Agnieszką Radwańską.
Źródło: sport.tvp.pl