Duży klops Szczęsnego w Lidze Mistrzów [video]

mgilert / Shutterstock.com
Powrót pod niegroźnej kontuzji okazał się pechowy dla Wojciecha Szczęsnego.

Reprezentant Polski złapał uraz palca po starciu z Luisem Suarezem w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Musiał przedwcześnie zejść z murawy i od tamtej pory nie grał w lidze, ale wykurował się szybciej, niż przewidywano. To był jednak koniec dobrych wiadomości.

W meczu z BATE Polak już po 12 minutach dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki, w 30 minucie gospodarze prowadzili 3:0. Za przynajmniej jednego z goli należy winić bramkarz rzymian.

Szczęsny bardzo źle się ustawił przy akcji rywali, z głowy najwyraźniej wywietrzała mu zasada krycia krótszego słupka. W efekcie nie zdążył do niezbyt silnego strzału.

Ostatecznie gościom udało odrobić się tylko 2 gole. Porażka 2:3 postawiła Romę w nieciekawej sytuacji - po dwóch kolejkach rzymianie mają na koncie raptem jeden punkt.