Wsad roku w NBA. Młoda gwiazda zdemolowała rywala pod koszem [WIDEO]

Anthony Edwards skradł show na parkietach NBA. Zawodnik Minnesoty Timberwolves popisał się spektakularną akcją w rywalizacji z Utah Jazz.
Edwards trafił do Minnesoty w 2020 roku. Od tego czasu jest jednym z liderów drużyny. Minionej nocy zawodnicy Timberwolves mieli jednak drobne problemy z Utah Jazz. Po dwóch kwartach Edwards i spółka niespodziewanie przegrywali 53:59.
Anthony Edwards w meczu Minnesota Timberwolves - Utah Jazz
Rob Gray / pressfocus
W trzeciej kwarcie "Ant-Man" przeprowadził jednak akcję, która zmieniła obraz meczu. Minnesota wyszła z kontratakiem, Nickeil Alexander-Walker podał do Edwardsa, który wykonał efektowny wsad. 22-latek w pięknym stylu przeskoczył bezradnego Johna Collinsa.
- Anthony Edwards ze wsadem roku - krótko podsumował Kevin O'Conor, dziennikarz portalu The Ringer.
Akcja Anthony'ego Edwardsa w meczu Minnesota Timberwolves - Utah Jazz
Po tej akcji Minnesota objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. Ostatecznie "Wilki" pokonały Jazz 114:104.
Edwards zakończył mecz jako najskuteczniejszy zawodnik z dorobkiem 32 punktów. Do tego dorzucił jeszcze siedem zbiórek, osiem asyst i dwa bloki.
Po zwycięstwie Timberwolves zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Ich kolejnym rywalem będzie Denver Nuggets.
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 114:104 (25:37, 28:22, 30:24, 31:21)
Adam Kłos19 Mar · 09:04
Źródło: Twitter