Wspaniały: ZAKSA przegrała wygrany mecz

Waldemar Wspaniały, były selekcjoner reprezentacji Polski, stwierdził, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powinna spokojnie wygrał dzisiejszy finał Pucharu Polski, a mimo to przegrała.

Siatkarze ZAKSA fantastycznie rozpoczęli spotkanie finałowe ze Skrą Bełchatów. Pierwszego seta wygrali z ogromną przewagą 25:12. Następne były już o wiele bardziej zacięte, ale zawodnicy z Kędzierzyna-Koźle mogli zakończyć pojedynek w czwartej odsłonie, kiedy prowadzili 24:23 i mieli piłkę setową. Tak się jednak nie stało i doszło do tie breaka. W nim ZAKSA prowadziła już 10:6, a mimo to pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwo z rąk. Spotkanie ocenił Waldemar Wspaniały.

- ZAKSA przegrała wygrany mecz. Powinni zwyciężyć 3:1 w setach. Prowadzili, kontrolowali grę, ale szczęście w połączeniu z umiejętnościami dopisały Skrze i to oni wygrali - stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski w wywiadzie dla serwisu sportowefakty.wp.pl.
Źródło: sportowefakty.wp.pl