Wszystkie rekordy Lewandowskiego

Vlad1988/Shutterstock
Robert Lewandowski strzelając wczoraj pięć goli w meczu z Vfl Wolfsburg ustanowił kilka rekordów. Oto one:

1. Lewandowski jest jedynym zmiennikiem w historii Bundesligi, który zdobył pięć bramek.

2. Pierwszy raz od 1991 roku jeden gracz strzela pięć goli w meczu ligi niemieckiej.

3. Reprezentant Polski strzelił najszybszego hat-tricka w dziejach Bundesligi. Poprawił tym samym osiągnięcie Michaela Toenniesa, który hat-tricka ustrzelił między 10 a 15 minutą.

4. Lewy zdobył również najszybsze cztery bramki w historii ligi - wcześniej najszybszy był Mladen Petrić, który na cztery trafienia do siatki rywala potrzebował 17 minut.

4. Nikt nie zdobył również pięciu bramek w tak krótkim czasie. Rekordzistą do tek pory był Dieter Hoeness, który w 1984 roku pięć trafień zaliczył w 21 minut.

Rekordzistą pod względem liczby strzelonych goli - sześć - w jednym meczu wciąż pozostaje Dieter Mueller, który tej sztuki dokonał w 1977 roku.