Wybrzeże Kości Słoniowej triumfatorem Pucharu Narodów Afryki! Nigeria pokonana w finale [WIDEO]

Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało Puchar Narodów Afryki. W finałowym spotkaniu Iworyjczycy pokonali Nigerię 2:1.
Obie drużyny toczyły zażarte boje w swoich półfinałach. Wybrzeże Kości Słoniowej wyszarpało zwycięstwo 1:0 z DR Kongo, a Nigeria po serii rzutów karnych pokonała Republikę Południowej Afryki.
Victor Osimhen po zwycięstwie Nigerii
Kim Price / pressfocus
WKS mógł objąć prowadzenie już na początku meczu. W 7. minucie Sebastien Haller odnalazł się w polu karnym rywali, po czym uderzył obok słupka. Niedługo potem Simon Adingra huknął nad poprzeczką.
Nigeria pozwoliła się kompletnie zdominować. W pierwszych dwóch kwadransach Victor Osimhen i słupka nie oddali ani jednego strzału.
Wynik spotkania w efektowny sposób chciał otworzyć Max Gradel, który złożył się do uderzenia przewrotką. Ekwilibrystyczna próba 36-latka nie zakończyła się skutecznym uderzeniem.
Max Gradel w meczu Wybrzeże Kości Słoniowej - Mali
Osimhen był wyraźnie sfrustrowany przebiegiem meczu. W pewnym momencie snajper Napoli wdał się w krótką sprzeczkę z Evanem N'Dicką. Żaden z nich nie został ukarany żółtą kartką.
Wybrzeże Kości Słoniowej przeważało, ale to Nigeria objęła prowadzenie. Do siatki trafił William Troost-Ekong. 30-latek popisał się skuteczną główką po rozegraniu rzutu rożnego.WKS nie zdołał odpowiedzieć w pierwszej połowie. Do przerwy Nigeria prowadziła różnicą jednego trafienia.
W 52. minucie dobrej okazji na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Gradel. Autorem kolejnego niecelnego strzału był Jean Michael Seri.
Do remisu doprowadził Franck Kessie. Były pomocnik FC Barcelony strzelił gola głową po centrze z rożnego.
Franck Kessie po golu w meczu WKS - Nigeria
WKS objął prowadzenie w 81. minucie. Adingra urwał się na lewej stronie, dośrodkował do Hallera, który trafił do siatki.
W końcówce wynik nie uległ zmianie i Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało 2:1. Iworyjczycy po raz trzeci w historii sięgnęli po Puchar Narodów Afryki.
Triumf ten jest prawdziwą piłkarską sensacją. WKS ledwo awansował z grupy, zdobywając tylko trzy punkty w trzech meczach. W trakcie turnieju zwolniono selekcjonera Jean-Louis Gasseta. Tymczasowy trener, Emerse Fae, poprowadził kadrę do złota.
Adam Kłos11 Feb · 22:59