Wygrana Barcelony, kontuzja Messiego

Natursports/Shutterstock
FC Barcelona pokonała na własnym stadionie UD Las Palmas 2:1 w meczu szóstej kolejki Primera Division. W 9. minucie spotkania, boisko z kontuzją kolana opuścił Leo Messi.

Argentyńczyk urazu nabawił się na początku spotkania, po starciu z Javim Varasem. Początkowo próbował kontynuować grę, ale później zszedł z boiska. W jego miejsce na placu gry pojawił się Munir.

Pierwszego gola dla "Blaugrany" zdobył Luis Suarez w 25. minucie meczu. Urugwajczyk wykorzystał dośrodkowanie Sergiego Roberto z prawej strony boiska i pokonał bramkarza rywali strzałem głową. Ten sam zawodnik dziewięć minut po zmianie stron podwyższył wynik na 2:0. Tym razem podawał mu Munir, a piłkę pod nogami przepuścił Sergio Busquets.

W 66. minucie meczu gospodarze mogli strzelić trzecią bramkę, ale Neymar wykonując rzut karny przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście dwie minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry strzelili honorowego gola. Marca Andre ter Stegena pokonał Jonathan Viera.

Dla katalońskiego zespołu było to piąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Przynajmniej do czasu zakończenia meczu Real Madryt, FC Barcelona pozostanie liderem La Liga. Las Palmas zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.