Wygrana Chicago Bulls. 53 punkty Butlera!

Ostatnia aktualizacja: 15/01/16 08:43, Komentarzy: 0

0
0

Philadelphia 76ers przegrała przed własną publicznością z Chicago Bulls 111:115 (34:22, 28:24, 17:31, 25:27, 7:11) w czwartkowym meczu NBA. Po czterech kwartach był remis, więc o rozstrzygnięciu rywalizacji zadecydowała dogrywka, w której lepsi okazali się goście.

Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Jimmy Butler. 26-letni rzucający obrońca przebywał na parkiecie Wells Fargo Center przez 49 minut i w tym czasie zdobył 53 punkty oraz zanotował dziesięć zbiórek, sześć asyst i trzy przechwyty. Drugim najlepszym strzelcem "Byków" był Doug McDermott, który wywalczył 17 "oczek".

Wśród gospodarzy najskuteczniejszy okazał się Robert Covington, który zapisał na swoim koncie 25 punkty. Jedno "oczko" mniej uzbierał natomiast Ish Smith.

W ten sposób Chicago Bulls wygrało swój 23 mecz w bieżących rozgrywkach NBA. Podopieczni Freda Hoiberga zajmują aktualnie trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Philadelphia 76ers doznała 37 porażki i wciąż znajduje się na piętnastej pozycji w klasyfikacji. Drużyna prowadzona przez Bretta Browna odniosła do tej pory zaledwie cztery zwycięstwa.

****

Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 111:115 po dogr. (34:22, 28:24, 17:31, 25:27, 7:11)

Covington 25, Smith 24 - Butler 53, McDermott 17.