Wygrana City, Mahrez zmarnował jedenastkę w kuriozalny sposób [VIDEO]

YouTube
Manchester City wygrał przed własną publicznością z Leicester City 2:1 (2:1) w sobotnim spotkaniu 37. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 29. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas David Silva. Hiszpan wbił piłkę do siatki z około dziesięciu metrów po dograniu Leroy'a Sane.

Niespełna sieden minut później gospodarze prowadzili już dwiema bramkami. Gabriel Jesus skutecznie wykorzystał rzut karny i podwyższył wynik na 2:0.

Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdobyli kontaktowego gola. Shinji Okazaki popisał się mocnym uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu Marca Albrightona.

Goście powinni doprowadzić do remisu w 78 minucie, ale Riyad Mahrez w kuriozalny sposób nie wykorzystał jedenastki. Zawodnik "Lisów" poślizgnął się, kopnął piłkę lewą nogą, ale trącił ją również prawą, i mimo iż futbolówka wpadła do siatki, to sędzia słusznie bramki nie uznał.

Manchester City zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Pepa Guardioli mają na swoim koncie 72 punkty, z kolei Leicester City zdobyło do tej pory 43 "oczka" i znajduje się na dziewiątej pozycji.