Wygrana Empoli, gol Zielińskiego

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Empoli FC wygrało u siebie z Genoą CFC 2:0 (1:0) w ramach dziewiątej kolejki włoskiej Serie A. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

Wynik otworzył Rade Krunić w 44. minucie meczu. Ofensywny pomocnik wykorzystał znakomite dośrodkowanie Zielińskiego i posłał piłkę tuż obok prawego słupka bramki. Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy 21-letni reprezentant Polski głową umieścił futbolówkę w siatce i ustalił rezultat na 2:0.

Podopieczni Marco Giampaolo mają w swoim dorobku dziesięć punktów i znajdują się na dwunastym miejscu w tabeli. Genoa zgromadziła tyle samo "oczek" i plasuje się jedną lokatę niżej.

W następnej kolejce Empoli zmierzy się z UC Sampdorią. "Rossoblu" zagrają z Torino FC.