Wygrana Finlandii, remisy Irlandii Północnej i Grecji

Laszlo Szirtesi, Shutterstock
Reprezentacja Finlandii wygrała u siebie z Wyspami Owczymi 1:0 (1:0) w meczu grupy F eliminacji do Euro 2016. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Joel Pohjanpalo w 23. minucie spotkania.

Skandynawowie odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw Starego Kontynentu. Wcześniej jedno spotkanie zremisowali i odnieśli cztery porażki. Daje im to 10 punktów i czwarte miejsce w grupie.

Wyspy Owcze przegrały po raz szósty. Dzięki dwóm zwycięstwom zdobyły jednak sześć punktów i znajdują się na piątej lokacie.

W drugim spotkaniu grupy F Irlandia Północna zremisowała z Węgrami 1:1. Był to drugi remis zawodników Michaela O'Neilla w dotychczasowych ośmiu meczach, którzy wcześniej wygrali już pięć spotkań i przegrali jedno.

Pierwszego gola zdobył obrońca Wisły Kraków, Richard Guzmics w 74. minucie spotkania. Irlandia Północna kończyła spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 83. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Chris Baird. Nie przeszkodziło to jednak Irlandczykom w odrobieniu strat, ponieważ w 90. minucie wynik spotkania wyrównał Kyle Lafferty.

Irlandia Północna zajmuje pierwsze miejsce w grupie, mając w dorobku 17 punktów. Węgry zdobyły do tej pory 13 punktów i znajdują się na trzecim miejscu w tabeli.

Swoje spotkanie rozegrała również Grecja, która na wyjeździe zmierzyła się z Rumunią. Podopieczni Kostasa Tsanasa zremisowali 0:0 i zdobyli do tej pory zaledwie trzy punkty, co daje im ostatnie miejsce w grupie.

Rumunia zajmuje drugą lokatę w tabeli, mając w swoim dorobku 16 punktów. O jedno "oczko" ustępuje prowadzącej Irlandii Północnej.