Wygrana i awans Manchesteru City w Pucharze Anglii

charnstir/Shutterstock
Manchester City pokonał Huddersfield Town 5:1 w powtórzonym meczu 1/8 finału Pucharu Anglii. W ćwierćfinale rozgrywek "Obywatele" zagrają z Middlesbrough FC.

Pierwszego gola na Etihad Stadium strzelili gospodarze, a jego autorem był Harry Bunn, który wpisał się na listę strzelców już w 7. minucie.

Gospodarze spotkania doprowadzili do wyrównania w 30. minucie. Wówczas Leroy Sane dzięki zagraniu Sterlinga wpakował piłkę do pustej bramki.

Kolejne gole dla "Obywateli" dołożyli Sergio Aguero z rzutu karnego w 35., Pablo Zabaleta w 38., ponownie Aguero w 74. minucie oraz Kelechi Iheanacho w doliczonym czasie gry.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem.

W ćwierćfinale Pucharu Anglii podopieczni Pepa Guardioli zagrają z Middlesbrough FC.

* * * * * *
Manchester City - Huddersfield Town 5:1 (2:1)
Bramki: Sane 30, Aguero 35-karny, Zabaleta 38, Aguero 74, Kelechi Iheanacho 90+1 - Bunn 7.