Wygrana Paris Saint-Germain z FC Metz

Bundit Sriusaneemorakot/Shutterstock
Paris Saint-Germain pokonało FC Metz 3:2 w zaległym meczu 31. kolejki francuskiej ekstraklasy. To 24. wygrana paryżan w sezonie.

Na Stade Saint-Symphorien pierwszego gola dla paryskiego klubu strzelił Edinson Cavani w 34. minucie. Przy trafieniu reprezentanta Urugwaju asystował Maxwell.

Drugą bramkę zdobył natomiast Blaise Matuidi dwie minuty później. W tej akcji kolejną asystę zapisał na swoje konto 35-letni Brazylijczyk.

Matuidi został bohaterem tego starcia, bowiem ponownie wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry i ustalił wynik spotkania na 3:2.

Dla FC Metz trafienia zanotowali kolejno Yann Jouffre w 79. minucie oraz Cheick Diabate w 89. minucie.

Podopieczni Unaia Emery'ego zajmują obecnie drugą pozycję w ligowej tabeli i mają na koncie tyle samo punktów co liderujące AS Monaco. FC Metz plasuje się z kolei na piętnastej pozycji.