Wygrana Rennes, Grosicki wszedł w końcówce

Tomasz Bidermann/Shutterstock
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki francuskiej Ligue 1 AS Monaco pokonało na wyjeździe Gazelec Ajaccio 1:0. Jedyną bramkę zdobył w pierwszej połowie Fabinho. To drugie w tym sezonie ligowe zwycięstwo ekipy z Księstwa.

W drugim pojedynku Rennes Kamila Grosickiego pokonało 2:0 Nantes. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem w 52.minucie czerwoną kartką ukarany został Adryan, natomiast w 79. Sigthorsson. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w 88. minucie zastępując strzelca pierwszej bramki, Paula-Georgesa Ntepa. To czwarta z kolei wygrana zespołu gości.

W poprzednich ligowych rozgrywkach kluby te mierzyły się ze sobą dwa razy. W Nantes padł remis 1:1. W rundzie wiosennej natomiast żadna z drużyn nie strzeliła gola.