Wygrana Romy i Fiorentiny, asysta Wszołka

zojkeram/Shutterstock
Fiorentina po golach Nikoli Kalinicia i Josipa Ilicicia pokonała 2:0 Chievo Verona w niedzielnym spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie A. Reprezentanta Polski, Jakuba Błaszczykowskiego zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

W innym spotkaniu Napoli pokonało 3:1 Atalantę Bergamo. Dublet ustrzelił Gonzalo Higuain, a jednego gola Słowak Marek Hamsik. Słowak nie wykorzystał jednak rzutu karnego, który został podyktowany w 90. minucie za faul Gabriela Paletty.

Konfrontacja Hellas Werona z Sassuolo zakończyła się natomiast podziałem punktów, a asystę przy trafieniu Luki Toniego zaliczył Paweł Wszołek.

Roma pokonała na Olimpico Genoę 2:0, przerywając tym samym serię siedmiu meczów bez zwycięstwa. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. Giallorossi grali ostatnie 20 minut w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dzeko.