Wygrana Sevilli i awans do Ligi Europy, City pierwsze

katatonia82, Shutterstock
Sevilla FC wygrała przed własną publicznością z Juventusem Turyn 1:0 (0:0) we wtorkowym meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W barwach miejscowych pełne 90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Kibice zgromadzeni na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan na jedyne trafienie w tym spotkaniu czekali do 65. minuty. Na listę strzelców wpisał się Fernando Llorente. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Jewhena Konoplanki z rzutu rożnego i uderzeniem głową pokonał Gianluigiego Buffona.

W drugim spotkaniu, Manchester City z problemami pokonał u siebie Borussię Moenchengladbach 4:2 (1:2). Dwie bramki dla "The Citizens" strzelił Raheem Sterling, a po jednym golu dołożyli David Silva oraz Wilfried Bony. Dla "Źrebaków" trafili natomiast Julian Korb, a także Rafael.

Dzięki wygranej, podopieczni Manuela Pellegriniego wyprzedzili Juventus i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D. Trzecie lokata przypadła Sevilli, która rzutem na taśmę przeskoczyła zespół "Gladbach".