Wygrana Ukrainy, Luksemburg lepszy od Macedonii

karnizz, wikipedia
Ukraina wygrała przed własną publicznością w spotkaniu eliminacji do Euro 2016 z Białorusią 3:1. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom zbliżyć się do Hiszpanii oraz Słowacji, które zajmują dwa pierwsze miejsca w grupie C.

Kibice zgromadzeni na Arenie Lwów mieli powody do radości już w 7. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Artem Kraweć. Napastnik Dynama Kijów wykorzystał długi wykop Andrija Pjatowa. Po pół godzinie gry podwyższył Andrij Jarmołenko, któremu asystował WjaczesławSzewczuk. Trzeciego gola dla podopiecznych Mychajło Fomenki zdobył Jewgen Konoplianka, który skutecznie wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie honorową bramkę dla reprezentacji Białorusi strzelił Siergiej Korniłenko. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Denys Harmasz.

Wygrana pozwoliła reprezentacji Ukrainy zbliżyć się do Hiszpanii oraz Słowacji, które zajmują czołowe miejsca w grupie C. Mecz pomiędzy tymi drużynami rozpocznie się o godz. 20:45.

W innym spotkaniu Luksemburg na własnym stadionie wygrał z Macedonią. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Sebastien Thill, który pokonał bramkarza gości w doliczonym czasie gry.