Wygrane Caen, Nicei i Troyes w lidze

W sobotnim spotkaniu 22. kolejki francuskiej Ligue 1 piłkarze Caen umocnili się w czołówce tabeli pokonując na wyjeździe Montpellier 2:1. Bramkę dającą trzy punkty gościom zdobył Andy Delort w 52. minucie.

W innym meczu ekipa Nice wygrała z FC Lorient 2:1. Dzięki temu zwycięstwo przesunęła się na drugą pozycję w klasyfikacji i pozostanie tam przynajmniej do niedzieli, kiedy swój mecz rozegra AS Monaco.

Piłkarze Nantes zremisowali z Girondins Bordeaux 2:2, chociaż do 84. minuty prowadzili 2:0. Jednakże przez nieuwagę obrońców gospodarzy bramkę kontaktową zdobył Cheikh Diabate, a w doliczonym czasie gry gola samobójczego strzelił Lorik Cana.

W spotkaniu Guingamp z Bastią padł zaledwie jeden gol, ale za to w doliczonym czasie gry. Gospodarze zdobyli go wykorzystując "jedenastkę", a do rzutu karnego podszedł Thibault Giresse.