Wygrane Liverpoolu, Man City i Tottenhamu

Various-Everythings/Shutterstock
Liverpool rozgromił aż 5:1 Hull City w sobotnim spotkaniu 6. kolejki angielskiej Premier League. Dublet ustrzelił pomocnik The Reds, James Milner. To trzecie z rzędu zwycięstwo w tej rundzie podopiecznych Jurgena Kloppa.

Szóste zwycięstwo w tej kampanii ligowej odnieśli piłkarze Manchesteru City i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.Podopieczni Josepa Guardioli pokonali 3:1 na wyjeździe Swansea City. Dwie bramki zdobył wracający po zawieszeniu Sergio Aguero.

W innym starciu Everton niespodziewanie przegrał na Vitality Stadium z Bournemouth. To pierwsza porażka tej ekipy w tym sezonie. Decydującego gola zdobył w 23. minucie Junior Stanislas. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Artur Boruc.

Wydawało się, że po dwóch golach Jermaine'a Defoe jego Sunderland wreszcie odniesie zwycięstwo. Stało się jednak inaczej: Czarne Koty doznały piątej porażki w tym sezonie, a ich katem był belgijski napastnik Christian Benteke.