Wygrane Sevilli i Juventusu, Krychowiak grał 90 minut

Ostatnia aktualizacja: 15/09/15 23:00, Komentarzy: 1

0
1

We wtorkowym meczu grupy D Ligi Mistrzów Sevilla pokonała 3:0 Borussię Moenchengladbach. Hiszpański zespół wykorzystał dwa z trzech podyktowanych rzutów karnych. Reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie.

Dla Źrebaków to debiut w Lidze Mistrzów, ale od razu trafili do "grupy śmierci" z Manchesterem City, Juventusem oraz właśnie Sevillą, z którą nie potrafili sobie poradzić. Szukali różnych sposobów, m.in. ostro faulując. Już w 47. minucie Kevin Gameiro wykorzystał "jedenastkę" po uderzeniu w nogi Yanna Sommera, a trzy minuty później arbiter znów odgwizdał karnego również za faul. Tym razem jednak uderzenie Gameiro zahaczyło tylko o poprzeczkę. Kolejną "jedenastkę" perfekcyjnie wykonał w 66. minucie, Ever Banega. Wynik ustalił Konoplianka mocnym strzałem z dystansu.

Hiszpański zespół w poprzednim sezonie w drodze po puchar Ligi Europy wygrał wszystkie siedem spotkań u siebie i to dzięki LE gra w LM, bo w lidze hiszpańskiej zajął piąte miejsce. Warto również wspomnieć, że Sevilla przebudowała skład - odeszli Bacca czy Vidal, przyszli natomiast Rami, N'Zonzi, Konoplianka, Llorente czy też Immobile.

W drugim pojedynku tej grupy Juventus niespodziewanie pokonał 2:1 Manchester City. Na dodatek The Citizens nie wbili w tym pojedynku żadnego gola, bowiem samobójczym trafieniem popisał się Giorgio Chiellini, który w 57. minucie niespodziewanie zaskoczył rozgrywającego kapitalne zawody Gianluigiego Buffona.