Wygrane Torino oraz Interu, grali Polacy

igor.stevanovic/Shutterstock
W meczu drugiej kolejki włoskiej Serie A AS Roma pokonała przed własną publicznością Juventus Turyn 2:1. W drużynie gospodarzy pełne 90 minut bronił Wojciech Szczęsny.

Kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico na pierwszą bramkę musieli czekać aż do 61. minuty gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Miralem Pjanić, który popisał się idealnym uderzeniem z rzutu wolnego. Prowadzenie podwyższył Edin Dzeko, któremu asystował Falque. Straty "Starej Damy" zmniejszył w końcówce spotkania Paulo Dybala.

Juventus Turyn kończył mecz w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Patrice Evra.

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odniosła Atalanta Bergamo, która przed własną publicznością pokonała beniaminka z Frosinone. Komplet punktów niebiesko-czarnym zapewniły trafienia Stendardo i Alejandro Gomeza.

Torino Kamila Glika aż do 68. minuty przegrywało z Fiorentiną, ostatecznie jednak wygrało z Violą aż 3:1. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Inter Mediolan rzutem na taśmę wygrał wyjazdowy mecz z Carpi, strzelając decydującego gola z rzutu karnego. Dobrą okazję na zmianę wyniku jeszcze przed przerwą miał były król strzelców Ekstraklasy - Kamil Wilczek (przebywał na boisku do 66. minuty), ale nie zdołał pokonać Handanovicia.

Lazio Rzym niespodziewanie przegrało z Chievo aż 0:4. Defensywa rzymian skapitulowała po raz pierwszy w 12. minucie, kiedy skutecznym wolejem z okolic linii pola karnego popisał się Meggiorini. Potem było już tylko gorzej. Strzelanina zakończyła się w 69. minucie za sprawą Paloschiego.