Wyjazdowa wygrana Ajaccio z Bastią

Gael13011, wikipedia
SC Bastia przegrała na własnym stadionie z GFC Ajaccio 1:2 (1:1) w spotkaniu 14. kolejki francuskiej Ligue 1. Dla zawodników gości było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Kibice zgromadzeni na Stade Armand Cesari na pierwsze trafienie w tym meczu czekali niespełna pięć minut. Na listę strzelców wpisał się wówczas Silva Brandao, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zaledwie kwadrans później przyjezdni doprowadzili do remisu za sprawą gola z rzutu karnego. Skutecznie z jedenastego metra uderzał Jacques Zoua.

W 70. minucie bramkę dającą zwycięstwo zespołowi gości strzelił Khalid Boutaib, któremu asystował 37-letni David Ducourtioux.

Dzięki wygranej, piłkarze Ajaccio wyprzedzili swoich rywali w tabeli i aktualnie zajmują szesnaste miejsce. Ekipa "Le Gaz" ma na swoim koncie 15 punktów, z kolei Bastia wywalczyła do tej pory jedno "oczko" mniej i znajduje się na osiemnastej pozycji w klasyfikacji.