Wyjazdowa wygrana Club Brugge

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze KV Kortijk przegrali przed własną publicznością z Club Brugge 1:4 (1:1) w meczu 21. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Guldensporen Stadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 20. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Jose Izquierdo. Chwilę później do wyrównania doprowadził Zarko Tomasević, któremu asystował Kristof D'Haene.

W drugiej części gry do głosu doszli przyjezdni, którzy strzelili trzy bramki. Najpierw Darrena Keeta pokonał Hans Vanaken, a w końcówce meczu do siatki trafili Abdoulay Diaby oraz Lior Refaelov.

Warto odnotować, że gospodarze grali przez większość pojedynku w osłabieniu. Już w 25. minucie czerwoną kartką ukarany został bowiem Athanasios Papazoglu.

Dzięki wygranej, piłkarze "Blauw en Zwart" awansowali na drugie miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Podopieczni Michela Preud'homme'a mają na swoim koncie 40 punktów, z kolei Kortijk zdobył do tej pory 15 "oczek" mniej i znajduje się na dziewiątej pozycji.