Wyjazdowa wygrana Villarreal z Eibar

SD Eibar przegrało przed własną publicznością z Villarreal CF 1:2 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Ipurua na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 22. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ander Capa. 23-latek popisał się precyzyjnym uderzeniem z około szesnastu metrów. Goście doprowadzili do wyrównania niespełna kwadrans później. Bramkarza gospodarzy pokonał Adrian, który z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki dobijając strzał Roberto Soldado.

Pięć minut po zmianie stron Soldado wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Hiszpański napastnik dopadł do odbitej piłki i mocnym strzałem trafił do siatki.

Villarreal CF zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Marcelino mają na swoim koncie 57 punktów, z kolei SD Eibar zdobył do tej pory 38 "oczek" i znajduje się na dziewiątej pozycji.