Wyjazdowe zwycięstwa Chelsea i Dynama Kijów

Maxisport/Shutterstock
Piłkarze Chelsea Londyn wygrali na wyjeździe z Maccabi Tel Aviv 4:0 (1:0) we wtorkowym meczu piątej kolejki grupy G Ligi Mistrzów.

Na Bloomfield Stadium wynik spotkania otworzył Gary Cahill. Obrońca wykorzystał dośrodkowanie Williana z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.

W 73. minucie autor wcześniejszej asysty podwyższył rezultat, pokonując Predraga Rajkovicia po strzale z rzutu wolnego. Niedługo później Oscar zdobył kolejną bramkę dla londyńczyków, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:0 ustalił Kurt Zouma.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak w 40. minucie czerwoną kartkę obejrzał Ben Haim.

Podopieczni Jose Mourinho zdobyli do tej pory dziesięć punktów i zajmują pierwsze miejsce w grupie G. Maccabi przegrało wszystkie dotychczasowe mecze i z zerowym dorobkiem znajduje się na dnie tabeli.

W drugim spotkaniu FC Porto przegrało na własnym stadionie z Dynamem Kijów 0:2 (0:1). W drużynie gości od 86. minuty grał Łukasz Teodorczyk.

Pierwszego gola zdobył z rzutu karnego Andrej Jarmolenko, który wyczekał Ikera Casillasa i posłał piłkę w sam środek bramki. W 64. minucie rezultat ustalił Derlis Gonzalez, umieszczając futbolówkę tuż pod poprzeczką.

Portugalczycy znajdują się obecnie na drugim miejscu w grupie G, mając w swoim dorobku dziesięć punktów. Podopieczni Serhija Rebrowa zgromadzili dwa "oczka" mniej i zajmują trzecią lokatę.