Wyjazdowe zwycięstwo Arsenalu, piękny gol Sancheza z rzutu wolnego [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Middlesbrough FC przegrał u siebie z Arsenalem 1:2 (0:1) w jedynym poniedziałkowym meczu 33. kolejki angielskiej Premier League.

Na Riverside Stadium prowadzenie przyjezdnym zapewnił trzy minuty przed przerwą Chilijczyk Alexis Sanchez, kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Wyrównał pięć minut po zmianie stron z bliska Alvaro Negredo. Hiszpan wykorzystał świetne dośrodkowanie pole karne Stewarta Downinga.

Dziewiętnaście minut przed końcem Sanchez znakomicie wypatrzył w polu karnym Aarona Ramseya. Walijczyk efektownie zgrał piłkę pod nogi Mesuta Oezila i Niemiec płaskim strzałem w krótki róg nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Beniaminek doznał w ten sposób szesnastej porażki w sezonie i pozostaje przedostatni w tabeli. "Kanonierzy" natomiast dzięki siedemnastej wygranej w bieżących rozgrywkach odzyskali szóste miejsce w klasyfikacji.