Wyjazdowe zwycięstwo Atletico z Eibar

LevanteMedia/Shutterstock
SD Eibar uległ u siebie Atletico Madryt 0:2 (0:0) w drugim sobotnim meczu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Ipurua goście objęli prowadzenie dziewięć minut po przerwie, kiedy to Brazylijczyk Filipe Luis znakomicie dośrodkował w pole karne i Saul Niguez głową zaskoczył bramkarza rywali.

Dwadzieścia minut później sukces drużyny z Kastylii przypieczętował Antoine Griezmann. Francuz wykończył z bliska efektowną akcję po zagraniu od wprowadzonego w drugiej połowie swojego rodaka Kevina Gameiro.

Dzięki drugiej z rzędu i dziewiątej wygranej w sezonie podopieczni Diego Simeone przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Kraju Basków doznał natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na ósmej pozycji w klasyfikacji.