betclic

"Wykonanie jedenastki wcale nie jest łatwe"

Ostatnia aktualizacja: 19/06/16 10:22, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Radosław Murawski w ostatnich dwóch sparingach strzelił gole z rzutów karnych. - Intensywnie trenuję egzekwowanie "jedenastek". Nie mogę jednak powiedzieć, że będę je wykonywał w meczach o punkty. To zależy od wielu czynników - zdradza kapitan Piasta w rozmowie z oficjalną witryną Piastunek.

"Muraś" w kilku słowach ocenił sparing z FC Vion. - Jest to gra kontrolna w trakcie przygotowań do sezonu, zatem potraktowaliśmy ten mecz jako trening o wyższej intensywności. Nasz przeciwnik wznowił treningi dopiero trzy dni temu, więc grali na świeżości. Poza tym widać było u nich chęć zwycięstwa, bo całe spotkanie zasuwali, ostro walczyli o każdą piłkę - i dopóki mieli siły - starali się pressować. My mądrze podeszliśmy do tego spotkania, bo wiedzieliśmy, że jest bardzo ciepło, więc rozłożyliśmy siły na całe 90 minut… Staraliśmy się szanować piłkę i jak najdłużej się przy niej utrzymywać. Myślę, że to się udało - przyznał zawodnik gliwiczan, po meczu, który Piast wygrał 1:0.

- Podejście do „jedenastki” wcale nie jest takie łatwe. Trzeba się czuć na siłach… dlatego nie można powiedzieć, że znamy etatowego wykonawcę rzutów karnych w naszej drużynie. W sparingach ze Spartakiem i FC Vion zdarzyły się „jedenastki” i ja je wykonałem, bo akurat przebywałem na boisku. Gdybym nie miał siły albo nie czuł pewności siebie w tych momentach - od razu przekazałbym piłkę koledze - przekonuje Murawski.

Jaki jest klucz do dobrze wykonanej "jedenastki"? - Wytrenowanie, odpowiednie ułożenie stopy przy strzale to jedno. Głowa to drugie. Nie jesteś dobry jak strzelasz gole na treningu. Nie jesteś dobry, gdy strzelasz gole w sparingach. Ważne jest to, jak zachowujesz się w trakcie meczu o punkty, przy presji, przy gwizdach kibiców. Momenty, gdy przegrywasz i możesz dać drużynie wyrównanie, albo gdy możesz przesądzić o zwycięstwie w ostatnich minutach spotkania… to są te kluczowe chwile, w których ważne jest, aby być silnym psychicznie i to wtedy możesz udowodnić swoją wartość. Dlatego mówię - gdy będę miał dobrze ułożoną nogę i będę uderzał tam, gdzie chcę oraz będę czuł się silnie psychicznie - podejdę do piłki - zadeklarował pomocnik Piastunek.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela