Wysoka porażka Vive Kielce w LM piłkarzy ręcznych

MediaPictures.pl/Shutterstock
Vive Tauron Kielce przegrało aż 34:40 z Vardarem Skopje w szóstej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej porażki. To szczypiorniści Vive lepiej zaczęli i po ośmiu minutach prowadzili 8:6. Od dziesiątej minuty jednak gospodarze zaczęli odrabiać straty, by po kwadransie gry wygrywać 10:7. W tym momencie przebudził się polski zespół, kilkakrotnie wychodził na prowadzenie, ale nie potrafił zbudować sobie większej przewagi i do szatni nasi zawodnicy schodzili z remisem po 18.

W drugiej odsłonie wyrównane były tylko pierwsze minuty - 24:24 w 39 minucie. Potem na parkiecie rządzili już tylko rywale, którzy z biegiem czasu powiększali tylko przewagę - 31:26 w 48 minucie. Ostatecznie Vardar Skopje wygrał pewnie 40:34.

To druga porażka Vive Kielce w tegorocznej edycji LM. Po sześciu kolejkach podopieczni Dujszebajewa zajmują trzecie miejsce w grupie B.