Wysokie zwycięstwa Arsenalu i Manchesteru City

Arsenal FC wygrał przed własną publicznością z Watford FC 4:0 (2:0) w sobotnim meczu 32. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na Emirates Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali zaledwie cztery minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Alexis Sanchez. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Alex Iwobi. 19-latek wbił piłkę do siatki z około dwunastu metrów po dograniu Sancheza.

Niespełna 180 sekund po zmianie stron trzeciego gola dla "Kanonierów" zdobył Hector Bellerin. Hiszpan popisał się uderzeniem ze skraju pola karnego i po rykoszecie trafił do bramki strzeżonej przez Heurelho Gomesa. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik rywalizacji ustalił Theo Walcott, a asystował mu Joel Campbell.

Arsenal FC zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Premier League. Podopieczni Arsene'a Wengera mają na swoim koncie 58 punktów, z kolei Watford FC zdobył do tej pory 37 "oczek" i znajduje się na czternastej pozycji.

Warto odnotować, że Artur Boruc i Łukasz Fabiański rozegrali pełne 90 minut w barwach swoich zespołów. AFC Bournemouth przegrało przed własną publicznością z Manchesterem City 0:4, a Swansea City zremisowało na wyjeździe ze Stoke City 2:2.