Wysokie zwycięstwa Włoch i Hiszpanii

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Liechtenstein uległ drużynie Włoch 0:4, Hiszpania rozbiła Macedonię 4:0, natomiast Albania przegrała z Izraelem 0:3 w sobotnich spotkaniach 4. kolejki grupy G eliminacji piłkarskich MŚ 2018 w strefie Europy.

Na Rheinpark Stadion w Vaduz jeszcze przed przerwą dwukrotnie do siatki gospodarzy celnie przymierzył Andrea Belotti, a jego trafienia przedzieliły gole Ciro Immobile oraz Antonio Candrevy.

Dzięki trzeciej wygranej w tych eliminacjach czterokrotni mistrzowie świata umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. Na czele stawki w tej grupie pozostali Hiszpanie, którzy wyprzedzają drużynę z Półwyspu Apenińskiego tylko lepszą różnicą bramek.

Na Estadio Nuevo Los Carmenes w Granada wynik otworzył Darko Velkoski, niefortunnie kierując piłkę do własnej siatki. Po zmianie stron podwyższył Victor Vitolo, a trzecie zwycięstwo przypieczętowali jeszcze w końcówce w niespełna dwie minuty Nacho Monreal i Aritz Aduriz.