Wysokie zwycięstwo Club Brugge ze Standardem Liege

mediapictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Club Brugge wygrali na wyjeździe ze Standardem Liege 3:0 (1:0) w meczu 22. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Stade Maurice Dufrasne na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 22. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Jelle Vossen, któremu asystował Stefano Denswil.

Goście podwyższyli swoje prowadzenie dopiero po zmianie stron. W 66. minucie drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Ruud Vormer. Chwilę później trzecią bramkę dołożył Wesley, który jednocześnie ustalił wynik rywalizacji.

Dzięki wygranej, piłkarze Club Brugge umocnili się na fotelu lidera ligi belgijskiej. Podopieczni Michela Preud'homme'a mają na swoim koncie 46 punktów, z kolei Standard Liege zdobył do tej pory 31 "oczek" i znajduje się na dziewiątej pozycji.