Wysokie zwycięstwo i awans Barcelony

imagestockdesign/Shutterstock
FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Real Sociedad San Sebastian 5:2 (1:0) w ostatnim rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Króla.

Na Camp Nou do przerwy "Blaugrana" prowadziła po trafieniu Denisa Suareza. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron Baskowie, którzy przed tygodniem ulegli u siebie 0:1, mieli doskonałą okazję do wyrównania, ale Jasper Cillessen kapitalnie obronił strzał z bliska Williana Jose.

Chwilę później szarżującego w polu karnym gości Neymara faulował Inigo Martinez i Leo Messi podwyższył na 2:0 z "jedenastki". Podopieczni Eusebio Sacristana dwukrotnie potem strzelali kontaktowe gole za sprawą efektownego lobu Juanmiego i strzału głową Williana Jose, ale gospodarze szybko odpowiadali kolejnymi bramkami Luisa Suareza, wprowadzonego w końcówce Ardy Turana i ponownie Denisa Suareza, który po raz drugi tego wieczoru zaskoczył Geronimo Rulliego.

Podopieczni Luisa Enrique, którzy bronią trofeum, uzupełnili w ten sposób grono półfinalistów. Wcześniej awans wywalczyły również Deportivo Alaves Vitoria, Atletico Madryt oraz Celta Vigo, która sprawiła największą niespodziankę eliminując Real Madryt.

* * * * * *
FC Barcelona - Real Sociedad San Sebastian 5:2 (1:0)
Bramki: Denis Suarez 17, 82, Messi 55-karny, Luis Suarez 63, Arda Turan 80 - Juanmi 62, Willian Jose 73.
Pierwszy mecz: 1:0. Awans: FC Barcelona.