Wysokie zwycięstwo Interu Mediolan

Paolo Bona/Shutterstock
Piłkarze Udinese Calcio przegrali u siebie z Interem Mediolan 0:4 (0:2) w ramach szesnastej kolejki włoskiej Serie A.

Publiczność zgromadzona na Stadio Friuli pierwsze trafienie obejrzała w 23. minucie. Wówczas Mauro Icardi pokonał Orestisa Karnezisa strzałem w długi róg. Niecałe dziesięć minut później rezultat podwyższył Stevan Jovetić, który przelobował golkipera gospodarzy w sytuacji sam na sam.

Niedługo przed końcem meczu swojego drugiego gola zdobył Icardi, uderzając mocno z ostrego kąta. Chwilę później wynik ustalił Marcelo Brozović, który posłał piłkę w prawe okienko.

"Zebrette" mają w swoim dorobku 18 punktów i plasują się na piętnastej lokacie w tabeli. Podopieczni Roberto Manciniego zgromadzili jak do tej pory 36 "oczek" i zajmują pierwsze miejsce.