Wysokie zwycięstwo Juventusu z Genoa CFC

cristiano barni/Shutterstock
Juventus rozbił u siebie Genoa CFC 4:0 (3:0) w ostatnim niedzielnym meczu 33. kolejki włoskiej Serie A.

"Stara Dama" objęła prowadzenie po tym jak niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Argentyńczyk Ezequiel Munoz. Zaledwie minutę później podwyższył technicznym strzałem jego rodak Paulo Dybala, a cztery minuty przed przerwą efektownym uderzeniem popisał się Chorwat Mario Mandżukić.

Dwadzieścia minut po zmianie stron na kapitalny rajd i strzał z dystansu zdecydował się Leonardo Bonucci, pieczętując tym samym okazały sukces zespołu z Piemontu.

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu obrońcy tytułu umocnili się na pozycji lidera tabeli. Drużyna z Ligurii doznała natomiast siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na szesnastym miejscu w klasyfikacji.