Wysokie zwycięstwo Schalke w Pucharze Niemiec

360b/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało na wyjeździe z SV Sandhausen 4:1 (3:0) w środowym meczu 1/8 finału DFB Pokal. Tym samym, piłkarze "Koenigsblauen" awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Kibice zgromadzeni na Hardtwaldstadion na pierwszego gola w tym spotkaniu czekali do 38. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Alessandro Schoepf. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili Daniel Caligiuri oraz Naldo.

Po zmianie stron honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Andrew Wooten. Wynik rywalizacji ustalił Jewhen Konoplanka, który pokonał bramkarza w 71. minucie gry.

Warto zaznaczyć, że w barwach Sandhausen grali Jakub Kosecki i Daniel Łukasik. Obaj rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych, ale później pojawili się na boisku. Pierwszy, wszedł na plac gry w 15., a drugi w 64. minucie.