Wystarczyło 16 minut: Schweinsteiger strzela w debiucie w MLS [VIDEO]

Shutterstock
Minnesota United pokonała u siebie Real Salt Lake City 4:2 w sobotnim spotkaniu 4. kolejki rozgrywek Major League Soccer. Debiut w lidze zaliczył Bastian Schweinsteiger, który premierowy mecz dla Chicago Fire okrasił golem.

Niemiec, który niedawno opuścił Manchester United, otworzył wynik już po nieco ponad kwadransie. Jego drużyna ostatecznie zremisowała z Montreal Impact:

Z kolei na TCF Bank Stadium rozpoczęło się po myśli gości, bowiem już w czwartej minucie celnie przymierzył z pola karnego Luke Mulholland i Real Salt Lake City wyszedł na prowadzenie.

Wyrównał dwanaście minut później strzałem głową Kevin Molino. Początek drugiej połowy należał do Christiana Ramireza. 25-letni napastnik najpierw w sytuacji sam na sam sprytnie podciął piłkę nad bramkarzem, a dziesięć minut później wykorzystał fatalny błąd Nicka Rimando i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Przyjezdnych pogrążył jeszcze Johan Venegas. Kostarykanin wykończył płaskim strzałem świetną akcję i zagranie od Molino. Trzy minuty przed końcem rozmiary przegranej zmniejszył jeszcze Ormianin Jura Mowsisjan.

Dzięki pierwszej wygranej w rozgrywkach ekipa z Minneapolis przesunęła się na dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Zespół z Utah doznał natomiast trzeciej porażki i wciąż bez wygranej w dorobku zamyka tę klasyfikację.