Występ Zielińskiego, zwycięstwo Napoli z Udinese

Vlad1988/Shutterstock
SSC Napoli pokonało na wyjeździe Udinese Calcio 2:1 w sobotnim meczu 13. kolejki włoskiej Serie A. W drużynie gości w drugiej połowie pojawił się na boisku Piotr Zieliński.

Zespół z Neapolu objął prowadzenie tuż po przerwie, a na listę strzelców wpisał się Lorenzo Insigne. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie 10 minut później. Nie minęło nawet 120 sekund i gospodarze zdobyli, jak się później okazało, honorową bramkę za sprawą Stipe Pericy.

Zieliński wszedł na murawę w 72. minucie, zastępując Marka Hamsika. Drużyna ze Stadio San Paolo zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z 24 punktami na koncie. W następnej kolejce zagra u siebie z US Sassuolo.

Natomiast zespół ze Stadio Friuli plasuje się na 14. lokacie z 15 zdobytymi „oczkami”. W następnym meczu zmierzy się z Cagliari Calcio.