betclic

Wzmocni nasz zespół? Już ćwiczy. Na razie hymn

Ostatnia aktualizacja: 21/07/15 14:46, Komentarzy: 1

0
1
Fot. FIVB

Wilfredo Leon, siatkarz, który niedawno odebrał polskie obywatelstwo, w rozmowie z "Wirtualną Polską" przyznał, że przygotowuje się już do występów w naszej reprezentacji. I robi to śpiewająco.

Jako że rzemiosła siatkarskiego Leon ćwiczyć specjalnie już nie musi, zaczął od nauki hymnu: - Próby były i wiem, że muszę wciąż pracować nad synchronizacją tekstu, który jest bardzo skomplikowany. Znam już jednak znaczenie całego hymnu, więc doskonale zdaję sobie sprawę o czym śpiewam. To nie jest wyuczenie się tylko i wyłącznie pewnych zwrotów na pamięć.

- Było wiele momentów, kiedy chciałbym pomóc tej drużynie. Jednak zaznaczę wyraźnie, że moje obywatelstwo nie oznacza automatycznego powołania do kadry. Muszę udowodnić selekcjonerowi, iż powinienem w niej grać. Dopiero jeżeli moja forma będzie wysoka, a trener mi zaufa, to będę częścią tej ekipy. Moje szanse na obecność w drużynie narodowej na starcie będą takie same, jak szanse innych siatkarzy aspirujących do gry z orzełkiem na piersi. - dodał urodzony na Kubie zawodnik.

Leon ma 22 lata i jest uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy swojego pokolenia. 14 lipca tego roku otrzymał polskie obywatelstwo, ale to nie koniec wymogów formalnych, które musi spełnić, by zagrać w naszej kadrze. Zawodnik musi teraz czekać na decyzję FIVB, która zdecyduje, czy skrócić dwuletni okres karencji po uzyskaniu obywatelstwa, w trakcie którego siatkarz nie mógłby jeszcze reprezentować naszego kraju.
Źródło: Wirtualna Polska/własne
Dodaj komentarz
Junior starszy
Maldini9
Zarejestrowany od: 1248 dni
Ilość komentarzy: 300
Oceny: +3266
Kibicuje:
Manchester United PSG Bayern Monachium AC Milan Włochy Ajax Amsterdam Legia Warszawa Polska Porto Celtic Glasgow FC
22.07.2015 / 11:13:31
Bardzo dobry gracz