betclic

Xabi Alonso: Anglia musi zmienić styl gry

Ostatnia aktualizacja: 06/09/15 15:05, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Vlad1988/Shutterstock

Pomocnik Bayernu Monachium, Xabi Alonso uważa, że reprezentacja Anglii powinna zmienić styl gry i dłużej utrzymywać się przy piłce.

33-latek jest jednak przekonany, że zmiana nie będzie łatwa. Styl prezentowany przez Anglików jest bowiem głęboko zakorzeniony w ich mentalności. 

- W angielskim futbolu niezwykle ważna jest historia oraz tradycyjny styl gry. Uważam jednak, że piłkarze powinni dostosować się do obecnych realiów - powiedział Alonso cytowany przez "Sky Sports".

- Zmiana stylu wymaga czasu i ciężkiej pracy. Angielska publiczność chce widzieć dynamiczne akcje, a nie ciągłe podawanie piłki w środku pola i czekanie na okazje. Nie twierdzę, że tamtejsi kibice mają problemy z cierpliwością, oni po prostu przywykli do szybkiego tempa gry - podkreślił.

Alonso zaznaczył, że Michael Carrick powinien częściej występować w meczach reprezentacji Anglii. Uważa, że zawodnik Manchesteru United poradziłby sobie również w kadrze Hiszpanii.

- Kiedy obserwowałem grę Carricka, widziałem w nim samego siebie. Uważam, że z powodzeniem mógłby występować w reprezentacji Hiszpanii. Jest niezwykle ważnym zawodnikiem w Manchesterze United, ale nie przekłada się to na kadrę narodową. Jestem przekonany, że odegrałby w niej istotną rolę, jednak raczej do tego nie dojdzie - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!