betclic

Xavi: To co wydarzyło się wokół Pique było chore

Ostatnia aktualizacja: 12/10/16 08:37, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Oleh Dubyna / Shutterstock.com

Xavi skomentował niedzielną decyzję Gerarda Pique o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Zdaniem jednego z architektów sukcesów hiszpańskiej piłki na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku krytyka, która spadła na Pique była wielce niesprawiedliwa.

Obaj panowie znają się doskonale. W barwach reprezentacji Hiszpanii oraz Barcelony rozegrali ze sobą setki meczów. Nic dziwnego więc, że Xavi stanął w obronie swojego kolegi, którego po meczu z Albanią krytykowano nie za grę, lecz za... strój.

Przypomnijmy - kibice w trakcie meczu zauważyli, że na rękawkach koszulki Pique brak jest barw narodowych, które widoczne były u pozostałych graczy. Sprawę szybko podchwyciły największe hiszpańskie portale, które pisały o skandalicznym zachowaniu 29-latka. Hiszpańska federacja piłkarska, wydała specjalne oświadczenie. Napisano w nim, że koszulka z długim rękawem, w której występował Pique, nie ma pasków z barwami. W takiej samej koszulce zagrał też Sergio Ramos, z tą różnicą, że piłkarz Barcelony założył białą podkoszulkę, a same rękawki obciął, bo "było mu dzięki temu wygodniej”.

- Koszulka z długimi rękawami nie ma barw narodowych, wersja z krótkim je posiada. Jakby ktoś nie zauważył ja zawsze gram w strojach z długim rękawem – mówił po meczu Piqué, który na dowód przekazał obcięte rękawki reporterowi hiszpańskiej telewizji.

Na fali krytyki Pique postanowił ogłosić koniec gry w reprezentacji. Obrońca Barcelony zapowiedział, że będzie występował w kadrze tylko do mistrzostw świata w 2018 roku.

- To co spotkało Pique w ostatnią niedzielę było chore - powiedział Xavi. - On traktuje to wszystko bardzo poważnie. Ma prawo mówić, że jest tym zmęczony i jeśli nie chce już grać w kadrze ma do tego prawo. Czuje się niedoceniany pomimo tego, że wielokrotnie poświęcał się dla drużyny. Carles Puyol i ja  ciągu lat gry w kadrze zmagaliśmy się z podobnym problemem - dodał.

- Cała afera z koszulką to jakiś absurd. Poświęcono temu zdecydowanie zbyt dużo uwagi - zakończył Xavi.
Źródło: Marca
Dodaj komentarz
Senior
balcerona
Zarejestrowany od: 1703 dni
Ilość komentarzy: 851
Oceny: -3393
Kibicuje:
Manchester United Polska
12.10.2016 / 10:57:57
KATARAVI bóg futbolu znowu przemówił co za hipokryta. Powinni go wyjebac z repry a nie bronic jeszcze katalończyk wielki lamus

Tabela