Z 0:2 na 3:2! Armenia sensacyjnie pokonała Czarnogórę!

Herbert Kratky/Shutterstock
Armenia wygrała u siebie z Czarnogórą 3:2 (0:2) w pierwszym piątkowym spotkaniu 4. kolejki grupy E piłkarskich eliminacji MŚ 2018.

Na obiekcie Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht w Erewaniu gole dla gości z Bałkanów w niespełna trzy minuty w ostatnim kwadransie pierwszej połowy strzelili Damir Kojasević i Stevan Jovetić, który popisał się pięknym lobem nad bramkarzem po błędzie defensywy gospodarzy.

Pięć minut po zmianie stron kontaktową bramkę zdobył w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali Artak Grigorjan, a szesnaście minut przed końcem wyrównał z bliska Warazdat Harojan. W doliczonym czasie gry płaskie uderzenie z dystansu Gevorga Ghazarjana zapewniło ekipie z Kaukazu pierwsze trzy punkty w tych eliminacjach.

Zespół z Bałkanów doznał natomiast pierwszej porażki, ale jeszcze przewodzi w tabeli tej grupy, w której rywalizują również Polacy.