Zacięty mecz Radwańskiej, Polka lepsza od Petković

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska w trzech setach - 1:6, 6:1, 6:2 - pokonała Andreę Petković w drugiej rundzie turnieju tenisowego w Stuttgarcie.

Pierwszy set to totalna dominacja rywalki. Niemiecka zawodniczka wygrała pierwsze trzy gemy i dopiero w kolejnym pozwoliła zwyciężyć Polce. Był to jednak jedyny gem, w który Radwańska poradziła sobie z Petković, bowiem w trzech kolejnych lepsza okazała się niemiecka tenisistka. Pierwszą odsłona zakończyła się wynikiem 6:1 dla przeciwniczki.

Drugi set to zupełne odwrócenie ról. Nasza zawodniczka wygrała pięć kolejnych gemów, by oddać tylko jednego i bardzo szybko załatwić sprawę w tej partii. 6:1 dla Polki.

Trzeci set był najbardziej zaciętym ze wszystkich. Najpierw na prowadzenie wyszła Radwańska - 2:0. Potem jednak Niemka wygrała dwa następne gemy i zdołała doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do polskiej tenisistki, która nie dała szans swojej rywalce w czterech kolejnych rozdaniach i trzecią odsłonę wygrała 6:2.

O półfinał turnieju tenisowego WTA Stuttgart Agnieszka Radwańska powalczy z Aną Ivanović lub Karoliną Pliskovą.
Źródło: sportowefakty.wp.pl