Zagłębie prowadziło, ale nie dało rady i odpada z LE

Ostatnia aktualizacja: 04/08/16 21:13, Komentarzy: 12

0
12

Piłkarze SonderjyskE Haderslev zremisowali u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:1) w rewanżowym spotkaniu III rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Wicemistrzowie Danii awansowali w ten sposób do kolejnej fazy rozgrywek, bowiem przed tygodniem wygrali na murawie lidera LOTTO Ekstraklasy 2:1.

Rewanż rozpoczął się obiecująco dla podopiecznych Piotra Stokowca, którzy do przerwy prowadzili po trafieniu Lubomira Guldana. Słowak wykorzystał kapitalne dośrodkowanie w pole karne Serba Djordje Cotry i strzałem w długi róg nie dał szans Marinowi Skenderowi.

Wyrównał dwadzieścia minut po zmianie stron Marc Pedersen. Marcel Romer precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego i obrońca wicemistrzów Danii głową zaskoczył Martina Polacka. "Miedziowi" mieli swoje okazje na drugiego gola, który doprowadziłby do dogrywki, ale ekipie z Dolnego Śląska nie udało się już pokonać dobrze dysponowanego Skendera.

Losowanie par IV rundy kwalifikacji odbędzie się w najbliższy piątek.