Zagłębie rozgromiło Koronę na własnym stadionie

asinfo
W pierwszym niedzielnym spotkaniu inauguracyjnej kolejki nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy, gracze Zagłębia Lubin wygrali u siebie z Koroną Kielce 4:0 (4:0).

Gospodarze już do przerwy zaaplikowali kielczanom wszystkie bramki. Kanonadę rozpoczął Łukasz Piątek, który zdobył gola w drugiej minucie. Potem jeszcze do bramki Korony trafiali Janus, Dąbrowski i Krzysztof Piątek.

W drugiej połowie podopieczni Stokowca spuścili z tonu i najlepszą okazję do strzelenia bramki stworzyli sobie w samej końcówce goście. Rymaniak dobrze zagrał do Przybyły, który ładnie uderzył głową, ale dobrze interweniował Polacek i kielczanie nie zdobyli gola honorowego.

Ostatecznie gospodarze pewnie triumfowali 4:0. Dzięki tej wiktorii, lubinianie objęli prowadzenie w LOTTO Ekstraklasie. Kielczanie aktualnie są na ostatnim miejscu w tabeli.

* * * * * *
Tak padły bramki:

1:0 Ł. Piątek 2'
Pomocnik Miedziowych został idealnie obsłużony przez Janusa i wygrał pojedynek z golkiperem kielczan

2:0 Janus-karny 16'
Wierchowcow sfaulował K. Piątka w polu karnym, a z "jedenastki" nie pomylił się Janus.

3:0 Dąbrowski 24'
Kapitalna akcja zawodników Stokowca, którą pewnie wykończył Dąbrowski.

4:0 K. Piątek 31'
Vlasko celnie dośrodkował z rzutu rożnego do K. Piątka, a ten umieścił piłkę w siatce.

Zawodnik meczu: Krzysztof Piątek. Młody napastnik Miedziowych najpierw wywalczył rzut karny, a potem sam pokonał golkipera rywali, czym mocno przyczynił się do okazałej wiktorii swojego klubu.